Marmara, Avşa ve Ekinlik Adaları ve çevresinde bulunan adacıklar Marmara Adalar İlçesi’nin idaresi altındadır. Balıkesir ilinin 2014 Mahalli İdare Seçimleri ile birlikte Büyükşehir Belediyesi statüsü kazanmasının ardından, ilçe sınırlarında bulunan Marmara İlçe, Saraylar Belde ve Avşa Belde Belediyeleri, Marmara Adalar Belediyesi adı altında birleştirilmiş, bu sınırlarda kalan köyler ise mahalle statüsü kazanmıştır.

Süleyman AKSOY - Marmara Adalar Belediye Başkanı

Marmara Adalar Belediyesi Başkanı Süleyman AKSOY, 1965 yılı Trabzon – Sürmene doğumludur. 1989 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun olan belediye başkanımız, evli ve üç çocuk babasıdır.

Ailesi ile birlikte mesleğini icra etmek için Marmara Adası’nın Saraylar Beldesi’ne yerleşen AKSOY, Saraylar Belde Belediyesi‘nde 2 dönem AK PARTİ‘den meclis üyesi adayı olarak görev almıştır. Saraylar Belde Belediyesi Eski Başkanı Güner YAVUZ‘un 2010 yılında vefat etmesi üzerine meclis üyeleri tarafından Saraylar Belediye Başkanlığı görevine getirilen AKSOY, 2014 yılında yapılan Mahalli İdareler Seçimi sonunda Marmara Adalar Belediyesi Başkanı olarak seçilmiştir.

/suleyman.aksoy.792

/suleymanaksoy_1

Süleyman AKSOY - Marmara Adalar Belediye Başkanı
Süleyman AKSOY - Marmara Adalar Belediye Başkanı

Marmara, Saraylar ve Avşa Eski Belediye Başkanları

Marmara Adalar Belediyesi İletişim Bilgileri

Help us improve the translation for your language

You can change any text by clicking on (press Enter after changing)

0